Prisijungimo vardas:   Slaptažodis:         Prisiminti mane  

Naujienų prenumerata

El. paštas:


LAR atstovų susitikimas su KEA European Affairs astovu


Lietuvos kino centras užsakė Lietuvoje veikiančios pelno mokesčio lengvatos filmų gamybai ekonominio poveikio tyrimą, kurį atlieka Briuselyje veikianti įmonė KEA European Affairs. Lietuvoje viešintis jos vadovas ir įkūrėjas Philippe Kern pageidavo susitikti bei pasikalbėti su visomis suinteresuotomis šalimis – prodiuseriais, investuotojais, institucijų darbuotojais, kurie dalyvavo rengiant teisės aktų projektus ar yra susiję su mokestinės lengvatos filmų gamybai schemos įgyvendinimu. Taip pat P. Kern pageidavo susitikti ir su auditoriais, kurie atlieka filmų gamybos išlaidų atitikties LR pelno mokesčio įstatymo 17(2) straipsnyje nustatytiems reikalavimams auditą. 
 
2018 m. kovo 14 d. Lietuvos kino centro iniciatyva įvyko LAR atstovų ir P. Kern susitikimas. LAR atstovavo Apskaitos ir mokesčių komiteto pirmininkė Justė Tušaitė, auditorė Danutė Tamulevičiūtė, UBA HLB „Provisus“ auditoriaus padėjėja Vaida Ilevičiūtė, auditoriaus padėjėja Monika Mikalauskaitė  ir LAR direktorė Aurelija Lauruševičiūtė. 
 
Susitikimo dalyviai aktyviai diskutavo dėl pelno mokesčio lengvatos įgyvendinimo teikiamos naudos, pranašumų ir trūkumų, su kuriais teko susidurti per pastaruosius penkerius mokesčio lengvatos galiojimo metus. LAR atstovai atkreipė svečio dėmesį į tai, kad mokesčio lengvata yra teigiamas reiškinys Lietuvos kino pramonėje, ji gerokai suaktyvino kino rinką, tačiau jos veikimo trūkumai užgožia teikiamą naudą. Egzistuoja skirtumas tarp Pelno mokesčio įstatyme, jo komentaruose pateiktos ir VMI komunikuojamos informacijos, pasigendama palankesnio mokesčių administratorių požiūrio. Pastebima, kad investuotojai ryžtasi skirti pinigų filmų gamybai, tačiau tam tikra jų dalis nesiryžta to daryti antrą kartą. Priežastis – baimė, kad deklaruojama lengvatos teikiama nauda gali virsti – ir būta atvejų, kuomet virto, – nuostoliais. Potencialiems investuotojams nėra teikiama pakankamai informacijos, kad kinų rėmimas yra legalus ir teisėtas būdas. Potencialūs investuotojai bijo papildomų mokesčių inspekcijos kontrolės veiksmų jų atžvilgių dėl taikomos lengvatos.
 
 
Copyright © 2009 LIETUVOS AUDITORIŲ RŪMAI.
Visos teisės saugomos.