Prisijungimo vardas:   Slaptažodis:         Prisiminti mane  


Naujienos

 • 1

Dėl atnaujinto TBF Buhalterių profesionalų etikos kodekso

2015-12-30
2015 m. Tarptautinė buhalterių federacija (TBF) paskelbė atnaujintą Buhalterių profesionalų etikos kodeksą. Lietuvos auditorių rūmai kviečia susipažinti su TBF patvirtintu ir Etikos komiteto peržiūrėtu Buhalterių profesionalų etikos kodeksu lietuvių kalba, adresu: 
 
Dėmesio! Siekdami palengvinti darbą ir atsižvelgdami į tai, kad pakeitimai įsigalios 2016 m. balandžio 15 d., Lietuvos auditorių rūmai parengė konsoliduotą Etikos kodekso tekstą lietuvių kalba, t. y. pakeitimai atitinkamai perkelti į Etikos kodekso tekstą. Tačiau šis tekstas nėra TBF patvirtintas ir skirtas tik informacijai. Konsoliduotą Buhalterių profesionalų etikos kodeksą taip pat galite skaityti pirmiau nurodytu adresu.

LAR sveikina su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais!

2015-12-22
Siunčiame šį sveikinimą artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga ir linkime prasmingų darbų, neišsemiamos ištvermės, drąsių idėjų, atvirumo naujovėms darbe ir neblėstančios šilumos bei jaukumo namuose!

„UHY International“ kvietimas

2015-12-16
„UHY International“ kreipėsi į Lietuvos auditorių rūmus su prašymu pasidalinti informacija apie galimybę jungtis prie šio tinklo.    
 
Būdama pasauliniu nepriklausomų audito, apskaitos, mokesčių ir konsultavimo įmonių tinklu, „UHY International“ veikia daugiau kaip 300 pagrindinių verslo centrų, įsikūrusių daugiau kaip 90 pasaulio šalių. UHY suteikia puikias sąlygas siekti savo tikslų, todėl kviečia jungtis į pasaulinį UHY tinklą ir sužinoti, kaip galima dirbti kartu.   
 
Trumpas „UHY International“ pristatymas lietuvių kalba.   
 
Išsamus „UHY International“ pristatymas anglų kalba.   
 
Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės tiesiogiai į UHY:
Martina Nikolic 
Tel. +44 20 7767 2635 
El. paštas m.nikolic@uhy.com
 
 
Kilus klausimams, rašykite el. paštu aurelija.lauruseviciute@lar.lt

Profesijos ateitis – kokie pokyčiai įvyks laikotarpiu iki 2025 metų?

2015-12-11
Pastaraisiais metais audito profesija buvo veikiama įvairių veiksnių ir įvykių. Be su įmonėmis susijusių skandalų ir sugriežtintos ES priežiūros, audito profesijos ir ją supančios aplinkos pokyčius skatino didėjanti globalizacija, IT naujovės ir pasaulį apėmusi ekonomikos krizė. Plačiose diskusijose apie profesijos ateitį pabrėžiama, kad auditoriai turi ruoštis galimiems pokyčiams juos tiesiogiai ir netiesiogiai veikiančioje aplinkoje.
 
Daugiau apie profesijos ateitį galite skaityti:
 
Vokietijos praktikuojančių auditorių instituto (IDW) ataskaitoje (išverstoje į lietuvių kalbą) „Audito profesijos ateities perspektyvos“ IR
 
Švedijos Atestuotųjų buhalterių profesionalų instituto (FAR) ataskaitoje (išverstoje į lietuvių kalbą) „Konsultavimo, audito ir apskaitos paslaugos ateityje – kelias link 2025“

Estijos auditorių asociacijos 25 metų veiklos sukakties minėjimas

2015-12-08
2015 m. lapkričio 13 d. LAR prezidentas Saulius Lapšinskas ir LAR direktorė Rasa Pajaujytė dalyvavo Estijos auditorių asociacijos 25 metų veiklos sukakties proga surengtoje konferencijoje. LAR atstovai trumpai apžvelgė padėtį Lietuvos audito rinkoje ir pristatė audito kokybės gerinimo ir viešosios priežiūros sistemos pokyčius Lietuvoje. 
 
Daugiau konferencijos akimirkų rasite paspaudę nuorodas:  
 
 

LAR boulingo komanda užėmė II vietą

2015-12-04
2015 m. gruodžio 3 d. vykusiame XII-ajame „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ savaitraščio taurės boulingo kalėdiniame turnyre Lietuvos auditorių rūmų boulingo komanda užėmė II vietą. Tai kol kas geriausias Lietuvos auditorių rūmų pasirodymas „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ savaitraščio taurės boulingo turnyrų istorijoje!
 
Dėkojame LAR boulingo komandai, kurią atstovavo:
 • Vidas Grigaliūnas (komandos kapitonas);
 • Saulius Čereška;
 • Vilmantas Karalius;
 • Rita Matulienė;
 • Jovita Siniauskienė;
 • Aurelija Lauruševičiūtė.
Taip pat, sveikiname ir sakome ačiū komandos nariui Sauliui Čereškai, kuris tapo naudingiausiu turnyro žaidėju, surinkęs 348 taškus!
 
„Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ savaitraščio taurę laimėjo audito įmonė UAB „Grant Thornton Rimess“, o III-ąją vietą užėmė audito įmonė UAB „PROVISUS“.
 
Sveikiname prizinių vietų laimėtojus!

Žaidimo akimirkos LAR facebook paskyroje šiame albume.

Dėl susitikimų su LAR atstovais

2015-12-02
Primename, jog norintieji dalyvauti LAR organizuojamuose susitikimuose gruodžio 7 d. Kaune, gruodžio 8 d. Klaipėdoje, gruodžio 9 d. Vilniuje su LAR Prezidentu Sauliumi Lapšinsku ir LAR direktore Rasa Pajaujyte, kuriuose bus diskutuojama naujojo Audito įstatymo projekto, audito profesijos ateities bei einamaisiais klausimais, dar turite galimybę registruotis šiuo adresu: https://lar.lt/www/new/reg/index.php?action=reg&grupe=seminarai, Jums patogiu laiku. 

Registracija vyks iki gruodžio 3 d. 17 val.

Dėl visuotinio LAR narių 2015-12-18 susirinkimo

2015-12-01
Informuojame, kad paskelbta visa 2015 m. gruodžio 18 d. Visuotinio Lietuvos auditorių rūmų narių susirinkimo medžiaga.
Išsamesnę informaciją galite rasti čia.

Dėl visuotinio LAR narių 2015-12-18 susirinkimo

2015-11-27
Informuojame, kad š. m. gruodžio 18 d. šaukiamas Visuotinis Lietuvos auditorių rūmų narių susirinkimas (toliau - susirinkimas). 
Kviečiame susipažinti su papildyta susirinkimo darbotvarke ir nutarimų projektais bei atkreipiame dėmesį tai, kad papildžius susirinkimo darbotvarkę, buvo atitinkamai papildyta ir balsavimo teisės perleidimo sutarties forma.
Taip pat kvieičiame aktyviai siūlyti kandidatus į Audito kokybės kontrolės komiteto, Auditorių garbės teismo ir Kvalifikacinių auditoriaus egzaminų komisijos narius.
Išsamesnę informaciją galite rasti čia.

Dėl susitikimų su LAR atstovais

2015-11-27
Gerb. Auditoriai, 
 
Lietuvos auditorių rūmai kaip vienijanti auditorius organizacija siekia, kad kiekvienas iš Jūsų būtų informuotas apie aktualias profesijai permainas, kad būtų išklausyti Jūsų pasiūlymai ir nuomonės. Atsižvelgiant į tai, kviečiame visus, norinčius sužinoti daugiau apie naująjį Audito įstatymo projektą, audito profesijos ateitį bei padiskutuoti einamaisiais klausimais, pasirinkti Jums patogią datą bei vietą ir atvykti į susitikimus su LAR Prezidentu Sauliu Lapšinsku ir LAR Direktore Rasa Pajaujyte. 
 
Jūsų patogumui susitikimai bus vykdomi 3-uose didžiausiuose Lietuvos miestuose: 
 • gruodžio 7 d. 17 val. Kaune BLC verslo lyderių centre, adresu K. Donelaičio g. 62; 
 • gruodžio 8 d. 16 val. Klaipėdoje viešbučio „Navalis“ mažojoje konferencijų salėje, adresu H. Manto g. 23; 
 • gruodžio 9 d. 17 val. Vilniuje verslo centro "Kamanė" konferencijų salėje (1 aukštas). 
Norėdami planuotis kuo komfortabilesnį auditorių priėmimą, prašome registruotis LAR svetainėje adresu: https://lar.lt/www/new/reg/index.php?action=reg&grupe=seminarai, Jums patogiu laiku. Registracija vyks iki gruodžio 3 d. 17 val.

Dėl „AAM aktualijų“ boulingo turnyro

2015-11-25
„AAM aktualijų“ savaitraštis dvyliktą kartą rengia boulingo turnyrą ir kviečia Lietuvos auditorių rūmus atstovauti Lietuvos auditoriams. 

Kasmetinis „AAM aktualijų“ boulingo turnyras vyks 2015 m. gruodžio 3 d. (ketvirtadienį), klube „Amerigo“ (prekybos centre MADA), renginio pradžia 18 val. 

Tad kviečiame auditorius dalyvauti šiame azartiškame renginyje ir linksmai praleisti laiką su kolegomis. Registruotis į LAR boulingo komandą galite telefonu (8-5) 203 2871 arba el. paštu lar@lar.lt.

TBF pranešimas apie apskaitos profesijos vertę pasauliniu mastu

2015-11-23
Praėjusią savaitę Tarptautinė buhalterių federacija (TBF) išleido pranešimą Nexus 2: The Accountancy Profession – A Global Value Add apie apskaitos profesijos vertę pasauliniu mastu. Pranešimas atskleidė, kad egzistuoja ryšys tarp apskaitos srityje dirbančių specialistų dalies bendrame dirbančiųjų skaičiuje ir šalies ekonomikos augimo bei gerėjančių gyvenimo sąlygų. Be to, apskaičiuota, kad kasmetinis apskaitos profesijos indėlis į bendrą pasaulio ekonomiką yra 575 mlrd. JAV dolerių. „Nexus 2“ buvo parengtas remiantis Ekonomikos ir verslo tyrimo centro (angl. Centre for Economics and Business Research (Cebr)) atliktu tyrimu.
 
Daugiau apie atliktą tyrimą ir gautus rezultatus sužinosite žiūrėdami TBF parengtą vaizdo įrašą, adresu:
 

Dėl 3000-iojo TUUS „Užtikrinimo užduotys, išskyrus istorinės finansinės informacijos auditus ar peržvalgas“ lietuvių kalba

2015-11-23
2014 m. rugsėjį Tarptautinė buhalterių federacija išleido persvarstytą 3000-ąjį TUUS „Užtikrinimo užduotys, išskyrus istorinės finansinės informacijos auditus ar peržvalgas“, kuriame pateikti reikalavimai, taikymo nurodymai ir kita aiškinamoji medžiaga, taikomi pakankamo užtikrinimo ir riboto užtikrinimo patvirtinimo užduotims. Persvarstytas 3000-asis TUUS ir susiję leidiniai – Tarptautinė užtikrinimo užduočių vykdymo sistema ir Susiję kitų TUUS pakeitimai – buvo išversti į lietuvių kalbą ir peržiūrėti Audito komiteto.   
 
Šį standartą ir susijusius leidinius galite skaityti čia.

ESMA skelbia emitentų 2015 m. finansinių ataskaitų tikrintinų sričių prioritetus

2015-11-23
Europos vertybinių rinkų priežiūros institucija (ESMA) paskelbė prioritetines emitentų 2015 m. finansinių ataskaitų tikrintinas sritis. Šios sritys nustatomos, siekiant nuosekliai taikyti TFAS vieningoje ES rinkoje ir atsižvelgiant į iškylančias finansų rinkos problemas. ESMA kartu su nacionalinėmis priežiūros institucijomis numatė pagrindines sritis, kurios turėtų būti peržiūrėtos tikrinant bendrovių, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamose rinkose, 2015 m. finansines ataskaitas:
 1. Finansų rinkų sąlygų poveikis finansinėms ataskaitoms. Ypatingą dėmesį reiktų kreipti į dabartinės palūkanų normos aplinką, šalies riziką pagal tai, kur yra verslas, ir užsienio valiutos keitimo kursų pokyčius.
 2. Pinigų srautų ataskaita ir susiję atskleidimai: emitentai turėtų užtikrinti, kad ataskaita ir atskleidimai būtų suderinti su kitomis pirminėmis finansinėmis ataskaitomis.
 3. Tikrosios vertės nustatymas ir susiję atskleidimai, ypač siekiant pagerinti nefinansinio turto ir įsipareigojimų įvertinimą ir atskleidimus.
Šių prioritetinių ir kitų sričių tikrinimas emitentų 2015 m. finansinėse ataskaitose bus vykdomas pagal ESMA finansinės informacijos reikalavimų vykdymo užtikrinimo gaires, o priimti sprendimai pateikti į ESMA duomenų bazę.
 
Plačiau apie prioritetines tikrintinas sritis yra pateikiama viešai paskelbtame ESMA dokumente.
 
Atsižvelgdama į tai Lietuvos banko Priežiūros tarnyba ragina emitentų auditus atliekančius auditorius skirti daugiau dėmesio ESMA įvardintoms sritims.

Dėl kvietimo dalyvauti darbo grupėje

2015-11-12
2015 m. spalio 21 d. LAR Prezidiumo posėdyje buvo apsvarstytas auditoriaus Rimo Butkevičiaus pasiūlymas laikotarpiui iki 2016 m. gruodžio 31 d. sudaryti darbo grupę dėl suinteresuotų šalių informavimo apie auditorių pareigas, atsakomybę ir riziką. Atsižvelgdami į tai, Lietuvos auditorių rūmai kreipiasi į auditorių bendruomenę ir kviečia auditorius teikti savo kandidatūras į šią darbo grupę iki š. m. lapkričio 27 d.
 
Apie pageidavimą dalyvauti darbo grupėje ir kilus klausimams rašykite aurelija.lauruseviciute@lar.lt.

Informacija apie mažos vertės pirkimus

2015-10-30
Vadovaudamiesi LR Viešųjų pirkimų įstatymo 7 str. 3 dalimi skelbiame informaciją apie LAR vykdytus mažos vertės pirkimus 2015 m. III ketvirtį.

Gerb. mažų ir vidutinių audito įmonių vadovai!

2015-10-22
Ne paslaptis, kad daugiau kaip pusė audito rinkos priklauso didžiųjų audito įmonių ketvertui. Todėl dažnai pamirštama ta nedidelė audito rinkos dalis, kuri priklauso mažoms ir vidutinėms audito įmonėms, ir problemos, su kuriomis jos susiduria. Siekdama ištaisyti tokią padėtį, Tarptautinių buhalterių federacija kreipiasi į visas mažas ir vidutines audito įmones ir prašo atsakyti į jos parengtą anketą. Tam sugaišite vos 10 min.   
 
Šiuo metu tik dvi įmonės atsakė į anketos klausimus. Parodykime pasauliui, kad esame aktyvūs!
 
Apklausos anketą lietuvių kalba rasite adresu: http://ifac.global-smp-survey-2015-sm.sgizmo.com/s3/
 
Apklausa vyks iki 2015 m. lapkričio 30 d. Apklausos rezultatai bus paskelbti 2016 m. pradžioje.

Tarptautinė mokslinė konferencija „Apskaita, auditas, analizė: mokslo, studijų ir verslo sintezė“

2015-10-19
2015 m. spalio 15 d. Vilniaus universitete vyko Tarptautinė mokslinė konferencija „Apskaita, auditas, analizė: mokslo, studijų ir verslo sintezė“, skirta Apskaitos ir audito katedros 70-mečiui. Šioje konferencijoje dalyvavo ir pranešimą „Audito kokybės gerinimo ir viešosios priežiūros sistemos pokyčiai Lietuvoje" skaitė LAR Mokymo komiteto pirmininkė Irma Kamarauskienė, LAR prezidentas Saulius Lapšinskas ir direktorė Rasa Pajaujytė. 
 
Daugiau skaitykite čia.
 
Konferencijos akimirkos adresu: http://www.3akonferencija.ef.vu.lt/

Dėl auditorių apklausos rezultatų

2015-10-19
Gerb. auditoriai, siekiant įvertinti Jūsų profesinės kvalifikacijos kėlimo poreikius, būtinybę tobulinti kvalifikacijos kėlimo organizavimo procesą (pagal poreikį), tikslinti Atestuotų auditorių profesinės kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašą (patvirtintą 2013-01-21), 2015 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais Mokymo komiteto iniciatyva buvo prašoma Jūsų išreikšti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus atsakant į apklausos klausimus. Kviečiame susipažinti su šios apklausos rezultatais

Užuojauta

2015-10-17
Lietuvos auditorių rūmai nuoširdžiai užjaučia auditorę Laimutę Kazlauskienę dėl vyro mirties. Užuojautą galite pareikšti 2015 m. spalio 17-18 d. laidojimo namuose "Ceremina" (Kalantos g. 76 A, Kaunas). Laidotuvės sekmadienį nuo 13 val.

Karjeros galimybės

2015-10-16
Siekdami atstovauti Jūsų interesams, Lietuvos auditorių rūmai suteikia galimybę praktikuojantiems auditoriams rasti profesinius gebėjimus ir lūkesčius atitinkantį darbą. Jeigu susidomėjote, informacijos ieškokite adresu:
 

Registracija į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje ir Kaune

2015-10-08
Gerb. auditoriai, informuojame, kad į 2015 m. spalio mėnesį Vilniuje bei Kaune vyksiančius LAR organizuojamus auditorių kvalifikacijos kėlimo kursus jau paleista registracija. Daugiau informacijos apie kursus Vilniuje galite rasti čia, Kaune čiaTaip pat, naujienas galite sekti mūsų "Facebook" paskyroje.

Dėl auditų skaičiaus pateikimo

2015-10-06
Audito kokybės kontrolės komitetas ir auditoriai kontrolieriai atlikdami atlikto audito peržiūras tikrina audito įmonių pateiktas metines ataskaitas, taip pat audito įmonių pildomas A anketas. Abejais minėtais atvejais audito įmonės turi pateikti tikslią informaciją apie atliktų auditų skaičių. Atsižvelgiant į tai, kad vienos audito įmonės skaičių pateikia vertindamos tik auditoriaus išvadų skaičių, o kitos vertina ir finansinių ataskaitų, dėl kurių pasisakoma išvadoje, kiekį, todėl Audito kokybės kontrolės komiteto nariai kreipėsi į Audito komitetą siekdami išsiaiškinti dėl auditų skaičiaus tais atvejais, kai atliekamas dviejų – atskirosios ir konsoliduotos – finansinių ataskaitų auditas.               
 
Atsakydamas į gautą paklausimą, Audito komitetas atkreipia atestuotų auditorių dėmesį į tai, kad pagal Tarptautinius audito standartus formuluojamoje pavyzdinėje nepriklausomo auditoriaus išvadoje nurodoma: 
„Mes atlikome čia pridedamo ABC įmonės (toliau – Įmonė) ir konsoliduotų Įmonės ir dukterinių įmonių (toliau – Grupė) metinių finansinių ataskaitų rinkinio, kurį sudaro 20XX m. gruodžio 31  dienos balansas ir 20XX m. pelno (nuostolių) ataskaita, nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita, pinigų srautų ataskaita bei aiškinamasis raštas (toliau – finansinės ataskaitos), auditą.“                       
 
Atsižvelgdamas į Tarptautiniuose audito standartuose pateiktą formuluotę, Audito komitetas laikosi nuomonės, kad atliekant konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų auditą yra atliekami du auditai ir pateikiamos dvi nuomonės. Todėl, tais atvejais kai atliekamas tiek atskirų finansinių ataskaitų auditas, tiek konsoliduotųjų finansinių ataskaitų auditas ir pateikiama tik viena auditoriaus išvada, metinėje audito įmonės ataskaitoje ar peržiūrų metu pildomoje A anketoje turi būti nurodoma, kad buvo atlikti du auditai.

Dėl 3000-ojo TUUS taikymo

2015-10-06
Audito komitetas atkreipia dėmesį, kad teikiant paslaugas pagal 3000-ąjį TUUS „Užtikrinimo užduotys, išskyrus istorinės finansinės informacijos auditus ar peržvalgas“ (persvarstytą) turi būti nustatyti vertinimo kriterijai, pagal kuriuos auditorius, nepasitelkdamas ekspertų pagalbos, galėtų teikti paslaugas tik toje srityje, kurioje turi pakankamai profesinės kompetencijos
 
Taip pat Audito komitetas pabrėžia, kad pagal 3000-ojo TUUS nuostatas reikalaujama, jog rengiant užtikrinimo ataskaitą turi būti nurodoma, kokia yra atlikto darbo apimtis ir tai, koks užtikrinimas – pakankamas ar ribotas – yra gautas. Atsižvelgiant į tai formuluojama išvada: jeigu atliekama pakankamo užtikrinimo užduotis, turi būti pareiškiama teigiama išvada (69 dalies l punkto ii papunktis), jeigu atliekama riboto užtikrinimo užduotis, išvada turi būti suformuluota taip, kad pagal ją būtų aišku, ar remdamasis atliktomis procedūromis ir gautais įrodymais praktikuojantis asmuo pastebėjo dalyką (-us), kuris jį verčia manyti, kad dalyko informacija yra reikšmingai iškraipyta (69 dalies l punkto iii papunktis).

2015 metų TBF mažų ir vidutinių audito įmonių apklausa

2015-10-05
Kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinė buhalterių federacija (toliau –TBF) atlieka TBF mažų ir vidutinių audito įmonių (toliau – MVAĮ) apklausą, siekdama išsiaiškinti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria MVAĮ ir jų klientai, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). TBF ragina visas MVAĮ aktyviai prisidėti prie šios iniciatyvos ir atsakyti į apklausos klausimus. Tam sugaišite vos 10 minučių.   

Apklausos anketą lietuvių kalba rasite adresu http://s-78402e-i.sgizmo.com/s3/i-100979570-1062132/?sguid=100979570  

Apklausa vyks iki 2015 m. lapkričio 30 d. Apklausos rezultatai bus paskelbti 2016 m. pradžioje.

Registracija į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje

2015-10-05
Gerb. auditoriai, informuojame, kad į 2015 m. spalio 12, 13, 15 ir 16 d. Vilniuje vyksiančius LAR organizuojamus auditorių kvalifikacijos kėlimo kursus jau paleista registracija. Daugiau informacijos galite rasti čia. Taip pat, naujienas galite sekti mūsų "Facebook" paskyroje.

Audito įstatymo projektas

2015-10-01
Įgyvendindama 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/56/ES ir rengdamasi 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 537/2014 taikymui, Finansų ministerija parengė Audito įstatymo projektą, kuris pateiktas suinteresuotoms institucijoms derinti. Šiuo metu šis įstatymo projektas yra svarstomas LAR Audito įstatymo tobulinimo darbo grupėje. Savo pastabas darbo grupė planuoja pateikti Prezidiumui, kurio 2015 m. spalio 21 d. posėdyje bus derinamas galutinis atsakymas Finansų ministerijai. Plačiau su Audito įstatymo projektu galite susipažinti Lietuvos Respublikos teisės aktų projektų svetainėje.

2014 m. audito rinkos apžvalga

2015-10-01
2014 metų pabaigoje į auditorių sąrašą buvo įtraukti 377 auditoriai, iš kurių 72 proc. buvo moterys ir 28 proc. – vyrai. Nuo 2009 metų pastebimas nuolatinis auditorių skaičiaus mažėjimas. Palyginti su 2009 metais, 2014 metais auditorių skaičius sumažėjo 8,72 proc. ir tai yra didžiausias auditorių skaičiaus sumažėjimas. Daugiau informacijos apie pokyčiu audito rinkoje 2014 ir ankstesniais metais galite rasti čia.

Dėl Mokymo komiteto ataskaitos "2014 m. atestuotų auditorių profesinės kvalifikacijos kėlimas"

2015-09-30

Dėl dalyvavimo Mokymo komiteto veikloje

2015-09-30
Informuojame, kad baigėsi Mokymo komiteto kadencijos laikas ir formuojamas naujos sudėties Mokymo komitetas.

Mokymo komiteto tikslai yra šie:

 • siekti tobulinti auditorių mokymo ir kvalifikacijos kėlimo sistemą;
 • bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis bei visuomeninėmis organizacijomis auditorių mokymo ir kvalifikacijos kėlimo klausimais.
Savo prašymus dalyvauti Mokymo komiteto veikloje prašome teikti el. paštu lar@lar.lt iki 2015 m. spalio 30 d. Daugiau apie komiteto veiklą čia.

DĖMESIO! FEE kviečia į apvaliojo stalo diskusiją!

2015-09-30
fee_round_table_vat.jpg
          
Kviečiame registruotis į FEE organizuojamą apvaliojo stalo diskusiją: „Tikslas: vieno langelio principas? Galimos pasekmės pakeitus PVM apmokestinimo pagal teikimo vietos taisykles“. 
 
Diskusija vyks 2015 m. spalio 21 d., Briuselyje. 12.30 val. prasidės registracija, kurios metu Jums bus pasiūlyti lengvi pietūs, o pasibaigus diskusijai (apie 16.45 val.) būsite vaišinami kokteiliu. 
 
Dalyvavimas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius yra ribotas. Registruotis galite FEE svetainėje, adresu: http://bit.ly/1TjEGOG
 
Darbotvarkėje numatyto tokios pagrindinės temos: 
 • tiekimo vietos taisyklės variantai; 
 • iššūkiai – nuo MVĮ iki Finansų ministerijos;
 • kaip palengvinti perėjimą prie pakeitimų. 
Jau galima susipažinti su preliminaria programa. Visas naujienas sekite „Twitter“, adresu: :  #FEEfutureVAT

Finansinės atskaitomybės pagrindų projekto pristatymas

2015-09-25
2015 m. rugsėjo 23 d. Audito ir apskaitos tarnyba surengė Finansinės atskaitomybės pagrindų projekto pristatymą, kuriame LAR atstovavo Apskaitos ir mokesčių komiteto narė Ona Bakšienė ir Audito metodologijos specialistė Aurelija Lauruševičiūtė. Šiame susitikime buvo aptarti tokie klausimai kaip atsargumo (angl. prudence) principas, pripažinimo, vertinimo, pateikimo ir atskleidimo nuostatos. Daugiau informacijos ir projekto pristatymo skaidres galite rasti adresu:
 

Finansinių ataskaitų vadovas

2015-09-25
Siekdama padėti auditoriams (ypač mažų ir vidutinių audito įmonių) taikyti 4410-ąjį TSPS „Finansinių ataskaitų parengimo užduotys“, Tarptautinė buhalterių federacija išleido naują finansinių ataskaitų parengimo vadovą (angl. Guide to Compilation Engagements). Šis vadovas skirtas ne tik supratimui pagerinti ir žinioms išplėsti, jį taip pat galima naudoti ir kaip mokymo priemonę. Vadove pateiktos praktinės 4410-ojo standarto taikymo gairės ir „Svarstyti klausimai“,apimantys sritis, kuriose auditoriams kyla daugiausiai problemų. Šį vadovą anglų kalba galite skaityti čia.

Mieli auditoriai, pasitarkime!

2015-09-22
Nuolat kintant teisinei bazei, verslo sąlygoms ir didėjant konkurencijai iš auditorių kaip niekad anksčiau reikalaujama daugiau akylumo, kruopštumo ir profesinio skepticizmo. 2015 m. gegužę įsigaliojus Buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimui, Lietuvoje įtvirtinama buhalterio profesionalo koncepcija, kuria remiantis visi Tarptautinės buhalterių federacijos nariai – auditoriai ir (arba) buhalteriai – privalo laikytis IFAC (International Federation of Accountants) išleisto Buhalterių profesionalų etikos kodekso. 
 
Lietuvos auditorių rūmai, kurie šiuo metu yra vienintelis IFAC narys, yra vienintelė organizacija Lietuvoje, turinti galimybę, teisę ir kvalifikaciją vertinti auditorių profesinio elgesio atitiktį Buhalterių profesionalų etikos kodekso nuostatoms ir vykdyti kodekso įgyvendinimo priežiūrą. Lietuvos auditorių rūmų Etikos komitetas yra LAR organas, tiesiogiai atsakingas už šios Lietuvos auditorių rūmų funkcijos vykdymą, todėl dar kartą ragina auditorius atidžiau susipažinti su šio kodekso nuostatomis, kurias galima rasti LAR svetainėje šiuo adresu: 
 
 
Taip pat Etikos komitetas ragina visus auditorius, kurie jaučia, kad situacija etikos požiūriu gali sukelti konfliktus ar problemas, iš anksto kreiptis į Etikos komitetą. Ne veltui turime šaunią lietuvišką patarlę: „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“! 
 
Visada galite rašyti el. pašto adresu etika@lar.lt arba kreiptis tel. 8 5 203 2872.

Konferencija mokesčių teisės klausimas Mykolo Romerio universitete

2015-09-21
2015 m. rugsėjo 17 d. vyko Advokatų kontoros „Motieka & Audzevičius“ ir Mykolo Romerio universiteto rengiama tarptautinė mokesčių konferencija „Trends and Developments in the EU and International Tax“, kurioje dalyvavo Apskaitos ir mokesčių komiteto narė Ona Bakšienė ir LAR direktorė Rasa Pajaujytė. Šioje konferencijoje pasaulinio lygio ekspertai kalbėjo aktualiausiais šių dienų mokesčių teisės klausimais. Daugiau informacijos rasite adresu: 

Susitikimas su IAB ir AAP atstovu

2015-09-18
2015 m. rugsėjo 16 d. LAR įvyko susitikimas su Geoffrey Barclay, Tarptautinės buhalterių asociacijos (angl. International Association of Book-keepers) ir Tarptautinės buhalterių profesionalų asociacijos (angl. International Association of Accounting Professionals) atstovas, kuris pristatė temą „Tarptautinės buhalterių asociacijos ir Tarptautinės buhalterių profesionalų asociacijos vaidmuo“. Susitikime dalyvavo AAT direktorius Audrius Linartas ir vyriausioji specialistė Airi Aleliūnaitė, LAR prezidentas Saulius Lapašinskas ir direktorė Rasa Pajaujytė.

Registracija į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune

2015-09-14
Gerb. auditoriai, informuojame, kad į 2015 m. rugsėjo 24 d. ir rugsėjo 25 d. Kaune vyksiančius LAR organizuojamus auditorių kvalifikacijos kėlimo kursus jau paleista registracija. Daugiau informacijos galite rasti čia. Taip pat, naujienas galite sekti mūsų "Facebook" paskyroje.

Dėl 2015-09-16 Prezidiumo posėdžio Nr. 13

2015-09-10
Kviečiame susipažinti su 2015 m. rugsėjo 16 d. Lietuvos auditorių rūmų Prezidiumo posėdžio Nr. 13 darbotvarke.

Registracija į kvalifikacijos kėlimo kursus Palangoje

2015-09-03
Gerb. auditoriai, informuojame, kad į 2015 m. rugsėjo 14–18 d. Palangoje vyksiančius LAR organizuojamus auditorių kvalifikacijos kėlimo kursus jau paleista registracija. Daugiau informacijos: https://lar.lt/www/new/page.php?173. Taip pat, naujienas galite sekti mūsų "Facebook" paskyros renginyje.


Informacija apie įvykusį Projekto valdymo grupės posėdį

2015-09-02
Informuojame, kad 2015 m. rugpjūčio 26 d. įvyko Projekto valdymo grupės posėdis.
Svarstyti klausimai:
1.    Projekto eigos ir pasiektų rezultatų aptarimas.
2.    ACCA mokymų galutinės ataskaitos pristatymas.
3.    Specialybinių ir vadybinių mokymų tarpinės ataskaitos pristatymas.
4.    Verslo anglų kalbos mokymų tarpinės ataskaitos pristatymas.
5.    Dėl specialybinių ir vadybinių mokymų veiksmų plano 2015 m. rugsėjo – spalio mėn.
6.    Dėl projekto partnerių nuosavo indėlio padengimo.
Su posėdžio protokolu galite susipažinti skiltyje ES struktūrinė parama.

Kvalifikacijos kėlimo kursai Palangoje

2015-08-27
Gerb. auditoriai, informuojame, kad 2015 m. rugsėjo 14–18 d. Palangoje vyks LAR organizuojami auditorių kvalifikacijos kėlimo kursai, apie kuriuos daugiau informacijos paskelbsime 2015 m. rugsėjo 1 d. Informaciją taip pat galite rasti ir mūsų „Facebook“ paskyroje, kurioje paspaudę nuorodą „Bilietai parduodami“ būsite nukreipti į LAR registracijos svetainę.

Dėl peržiūros užduočių pagal 2400-ąjį TPUS (persvarstytą)

2015-08-17
Audito komitetas atkreipia dėmesį, kad rengiant ataskaitą pagal 2400-ajį TPUS (persvarstytą) galima vartoti tiek sąvoką „praktikuojantis asmuo“, tiek „auditorius“, atsižvelgiant į tai, kad pagal LR audito įstatymą peržiūros paslaugas gali teikti tik audito įmonės. Audito komitetas taip pat ragina atkreipti dėmesį į 2400-ojo TPUS (persvarstyto) pavyzdyje vartojamas sąvokas „peržiūros ataskaita“ ir „išvada“: auditoriaus rengiamas dokumentas turi vadintis „peržiūros ataskaita“, o viena iš šios ataskaitos dalių – „Išvada“, kaip tai nurodyta 2400-ajame TPUS (persvarstytame), kurį galima rasti čia.

Latvijos auditorių rūmų konferencija

2015-08-11
2015 m. rugpjūčio 7 d. Mokymo komiteto pirmininkė Irma Kamarauskienė ir Lietuvos auditorių rūmų direktorė Rasa Pajaujytė dalyvavo Latvijos auditorių rūmų konferencijoje, kurioje pristatė pranešimą „Audito kokybės gerinimo ir viešosios priežiūros sistemos pokyčiai Lietuvoje". Renginio akimirkas rasite Lietuvos Auditorių rūmų „Facebook“ puslapyje

Dėl Mykolo Romerio universiteto studentės kreipimosi

2015-08-03
Į LAR kreipėsi Mykolo Romerio universiteto veiklos audito programos magistrantūros studentė, prašydama paskelbti anketą, padėsiančią atlikti tyrimą.
 
Ji rašo mokslinį darbą apie audito įmonės partnerystės ryšius su klientais. Anketa siekiama apklausti kuo didesnį skaičių audito įmonių.
 

Informacija apie mažos vertės pirkimus

2015-07-31
Vadovaudamiesi LR Viešųjų pirkimų įstatymo 7 str. 3 dalimi skelbiame informaciją apie LAR vykdytus mažos vertės pirkimus 2015 m. II ketvirtį.

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas ES paramai gauti IT sprendimų diegimui

2015-07-31
2015 m. liepos 29 d.  VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas paramai gauti pagal 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „E-verslas LT“. Parama pagal šią priemonę yra skiriama labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios nori įsidiegti naujausius informacinių technologijų sprendimus, skirtus verslo procesams optimizuoti ir taip sudaryti palankias sąlygas augti jų darbo našumui.
Paramos gali kreiptis įmonės, kurių vidutinės metinės pajamos per paskutinius trejus finansinius metus yra ne mažesnės nei 145.000 Eur ir kurių pardavimų struktūroje ne mažiau kaip 50 proc. sudaro pačios įmonės pagamintos produkcijos/teikiamų paslaugų pardavimai.
Didžiausia paramos suma – 35.000 Eur, mažiausia – 3.000 Eur. Paramos intensyvumas sudaro 60 proc., jei pareiškėjas yra labai maža arba maža įmonė ir 50 proc. jei pareiškėjas yra vidutinė įmonė.
Paraiškos priimamos iki spalio 29 d.
Daugiau informacijos rasite www.lvpa.lt.

Paskelbtas persvarstytas 720-asis TAS

2015-07-29
2015 m. liepos 15 d. IFAC išleido persvarstytą 720-ąjį TAS „Auditoriaus atsakomybė dėl kitos informacijos dokumentuose, į kuriuos įtrauktos audituotos finansinės ataskaitos“, kuris įsigalios 2016 m. gruodžio 16 d. Šį standartą ir susijusius kitų standartų pakeitimus anglų kalba rasite čia. Vėliau šio standarto vertimas į lietuvių kalbą bus skelbiamas reglamentų skiltyje.

LAR vasaros konferencijos akimirkos

2015-07-22
2015 m. birželio 12 d. vykusios LAR konferencijos Audito profesijos ateitis: ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai“ nuotraukas galite rasti LAR facebook paskyroje, šiame albume.

Dėl LAR konferencijos pranešimų

2015-06-23
Informuojame, kad 2015 m. birželio 12 d. vykusios LAR vasaros konferencijos pranešimus galite rasti LAR interneto svetainėje, adresu https://lar.lt/www/new/page.php?671

2015 m. LAR vasaros konferencija

2015-05-27
Kviečiame į LAR vasaros konferencijąAudito profesijos ateitis: ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai“, kuri vyks  š. m. birželio 12 d. (penktadienį) nuo 10 val. Palangoje, viešbutyje "Gabija" (Vytauto g. 40, Palanga).

Atkreipiame dėmesį, kad 2015 m. balandžio 20 d. Prezidiumo posėdyje buvo nutarta auditoriams, dalyvavusiems LAR vasaros konferencijoje "Audito profesijos ateitis: ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai", įskaityti 4 ak. val. į 2015 m. auditorių kursų valandų skaičių.  

Daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti čia.  

Registracija į konferenciją (prisijungus prie LAR interneto svetainės) čia.

Dėl Energetikos įmonių reguliuojamos veiklos atskaitomybės ataskaitų audito metodinių gairių

2015-05-21
Informuojame, kad LAR audito komitetas parengė Energetikos įmonių reguliuojamos veiklos atskaitomybės ataskaitų audito metodines gaires, kurios buvo patvirtintos 2015 m. gegužės 19 d. vykusiame LAR audito komiteto posėdyje. Minėtos gairės, siekiant, kad atliekant energetikos įmonių auditą būtų teisingai suprasti ir įvykdyti visi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau - VKEKK) nustatyti reikalavimai, buvo derinamos susitikimuose su VKEKK atstovais.
 

Su buhalterio diena!

2015-05-08

Informacija apie mažos vertės pirkimus

2015-04-30
Vadovaudamiesi LR Viešųjų pirkimų įstatymo 7 str. 3 dalimi skelbiame informaciją apie LAR vykdytus mažos vertės pirkimus 2015 m. I ketvirtį.

Dėl Vidaus auditorių asociacijos organizuojamos konferencijos

2015-04-29
Informuojame, kad Vidaus auditorių asociacija (toliau - VAA) organizuoja konferenciją tema "Dabartiniai ir ateities iššūkiai vidaus auditoriui". Konferencija vyks 2015 m. birželio 2 d. viešbutyje "Holiday Inn Vilnius", adresu Šeimyniškių g. 1, Vilnius.
 
Dalyvio mokestis VAA nariams 120 eurų, dalyvio mokestis kitiems 150 eurų.
 
Išsamesnė informacija VAA interneto svetainėje ir kvietime.

Auditorių, atliekančių šilumos įmonių auditą, dėmesiui

2015-04-21
Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo 16 str. 8 dalis nustato, kad energetikos įmonės, veikiančios elektros energetikos, šilumos ir (ar) gamtinių dujų sektoriuose, užtikrina, kad pasibaigus kiekvieniems finansiniams metams per keturis mėnesius būtų atlikta energetikos įmonės licencijuojamos veiklos sąnaudų peržiūra ir įmonės finansinių ataskaitų auditas ir jo išvados pateiktos Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (toliau – VKEKK).
 
2014 m. gruodžio 4 d. buvo išleistas Lietuvos auditorių rūmų (toliau – LAR) audito komiteto pranešimas „Dėl licencijuojamos veiklos sąnaudų audito“, kuriame pateikta rekomenduojama licencijuojamos veiklos sąnaudų audito auditoriaus išvada.
 
Atsižvelgiant į tai, kad keitėsi VKEKK reikalavimai, susiję su licencijuojamos veiklos auditu, šiuo metu LAR audito komitetas dalyvauja susitikimuose su VKEKK atstovais ir rengia išsamesnes metodines gaires, kurios padės auditoriams, atliekant energetikos įmonių licencijuojamos veiklos sąnaudų peržiūrą (auditą). Planuojama, kad LAR audito komiteto gairės bus parengtos gegužės mėn. pradžioje.
 
VKEKK atstovai informavo LAR audito komitetą, kad šilumos įmonių audito už 2014 m. atlikimo terminas atidedamas iki 2015 m. birželio 1 d. Esant poreikiui, suderinus su VKEKK, galimas ir papildomas termino atidėjimas konkrečioms įmonėms, kurios susidurs su sunkumais laiku atlikti auditą. LAR audito komiteto žiniomis, apie šio termino atidėjimą šilumos įmonės informuotos.

Dėl LAR vasaros konferencijos "Audito profesijos ateitis: ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai"

2015-04-21
Informuojame, kad 2015 m. birželio 12 d. organizuojama kasmetinė LAR vasaros konferencija. Šiais metais, atsižvelgiant į artėjančius audito profesijos reglamentavimo pokyčius, susijusius su ES teisės aktų pasikeitimais, pasirinkta konferencijos tema "Audito profesijos ateitis: ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai".
 
Konferencija vyks Palangoje, viešbutyje "Gabija", adresu Vytauto g. 40 / S. Dariaus S. Girėno g. 2.
 
Išsamesnę informaciją ir registraciją į konferenciją skelbsime netrukus. 

Dėl Europos buhalterių federacijos leidinio dėl atnaujintų reikalavimų, susijusių su auditoriaus vykdomu informavimu

2015-04-15
Kaip informavome anksčiau, atsižvelgiant į tai, kad 2014 m. birželio 16 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/56/ES ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 537/2014, o 2015 m. sausio mėn. Tarptautinė buhalterių federacija išleido naują ir kelis peržiūrėtus tarptautinius audito standartus (galiosiančius 2016 m. gruodžio 15 d. pasibaigiančių laikotarpių finansinių ataskaitų auditams), Europos buhalterių federacija (FEE) atliko minėtų reglamentų reikalavimų, susijusių su auditorių vykdomu informavimu, analizę, siekiant įsitikinti, ar reglamentų reikalavimai neprieštarauja vieni kitiems. Atlikus analizę, padaryta išvada, jog prieštaravimų nėra.
 
Su Europos buhalterių federacijos leidiniu galite susipažinti čia (anglų k.).
 
LAR leidinį išvertė į lietuvių kalbą, su juo susipažinti galite čia.  

Dėl paramos LAR skyrimo

2015-04-14
Jūs galite skirti 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos auditorių rūmams.

Tai galite padaryti pateikdami prašymą elektroniniu būdu pagal VMI prie FM nustatytą tvarką (žemiau rasite nuorodą į elektroninį pildymą).

Elektroninis deklaravimas ir pildymas.

Daugiau informacijos apie 2 procentų skyrimą rasite:http://www.vmi.lt

Dėl FEE organizuojamos audito konferencijos "Ilgalaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai"

2015-04-14
Informuojame, kad Europos buhalterių federacija (toliau – FEE) 2015 m. birželio 22-23 d. Briuselyje rengia audito konferenciją, tema „Ilgailaikė vizija ir trumpalaikiai iššūkiai“.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau atkreipiame dėmesį, kad ribojamas konferencijos dalyvių skaičius, todėl siūlome registruotis iš anksto. Registracija vykdoma internetu, adresu https://www.surveymonkey.com/r/FEEauditconference.
 
Išsamesnė informacija FEE interneto svetainėje čia

Dėl Vilniaus universiteto Apskaitos ir audito katedros organizuojamos konferencijos

2015-03-30
Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Apskaitos ir audito katedra organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją "Apskaita, auditas, analizė: mokslo, studiju ir verslo sintezė". Konferencija vyks 2015 m. spalio 15-16 d. (Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete).
 
Konferencijos tikslas – įvertinti apskaitos, audito ir analizės mokslo ir verslo bendradarbiavimo būklę ir tvarios plėtros galimybes bei iššūkius šiuolaikinės studijų sistemos formavimo procese. 
 
Konferencijos dalyvio išankstinės registracijos kainos:
 • Dalyviui, pateikiančiam straipsnį ir skaitančiam pranešimą – 80 Eur.
 • Dalyviui, pateikiančiam straipsnį ir nedalyvaujančiam konferencijoje – 40 Eur.
 • Dalyviui, nepateikiančiam straipsnio ir dalyvaujančiam konferencijoje – 60 Eur.
 
Išsamesnė informacija kvietime, interneto svetainėje www.3akonferencija.ef.vu.lt, telefonais: +370 682 492 57, +370 652 128 14 ir el. paštu 3akonferencija@ef.vu.lt.

Dėl Europos buhalterių federacijos leidinio dėl atnaujintų reikalavimų, susijusių su auditoriaus vykdomu informavimu

2015-02-26
Atsižvelgiant į tai, kad 2014 m. birželio 16 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/56/ES ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 537/2014, o 2015 m. sausio mėn. Tarptautinė buhalterių federacija išleido naują ir kelis peržiūrėtus tarptautinius audito standartus (galiosiančius 2016 m. gruodžio 15 d. pasibaigiančių laikotarpių finansinių ataskaitų auditams), Europos buhalterių federacija (FEE) atliko minėtų reglamentų reikalavimų, susijusių su auditorių vykdomu informavimu, analizę, siekiant įsitikinti, ar reglamentų reikalavimai neprieštarauja vieni kitiems. Atlikus analizę, padaryta išvada, jog prieštaravimų nėra.
 
Su Europos buhalterių federacijos leidiniu galite susipažinti čia (anglų k.). Šiuo metu dokumentas verčiamas ir artimiausiu metu bus paskelbtas lietuvių kalba LAR interneto svetainėje.

Dėl finansinių ataskaitų teikimo Juridinių asmenų registrui

2015-02-13
Norėtume atkreipti visų LAR narių dėmesį į Tarptautinės buhalterių federacijos Buhalterių profesionalų etikos kodekso, kurio atestuoti auditoriai privalo laikytis, kaip tai nurodyta LR audito įstatyme, 150 dalyje išdėstyto Profesionalaus elgesio principą.
 
Profesionalaus elgesio principas be kitų dalykų įpareigoja buhalterį profesionalą laikytis įstatymų ir kitų teisės aktų. LR finansinės atskaitomybės įstatymo 21 str. nurodo, kad finansinės ataskaitos ir metinis pranešimas turi būti skelbiami viešai Juridinių asmenų registre įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka.
 
LAR kreipėsi į Tarptautinę buhalterių federaciją su klausimu, ar LR finansinės atskaitomybės įstatymo 21 str. reikalavimo nesilaikymas būtų traktuojamas kaip Tarptautinės buhalterių federacijos Buhalterių profesionalų etikos kodekso pažeidimas. Buvo gautas atsakymas, kad toks įstatymo nesilaikymas būtų traktuojamas kaip Buhalterių profesionalų etikos kodekso 150 dalyje išdėstyto Profesionalaus elgesio principo nesilaikymas.
 
Atsižvelgiant į tai, raginame visus auditorius, audito įmonių vadovus, užtikrinti, kad jų audito įmonėse būtų laikomasi minėto LR finansinės atskaitomybės įstatymo reikalavimo ir audito įmonių finansinės ataskaitos būtų teikiamos Juridinių asmenų registrui nustatytais terminais ir tvarka.
 
Atkreipiame dėmesį, kad 2015 metais LAR prezidiumas ir etikos komitetas gali svarstyti, ar tų audito įmonių, kurių finansinės ataskaitos neskelbiamos viešai Juridinių asmenų registre įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka, vadovai nepažeidžia Tarptautinės buhalterių federacijos Buhalterių profesionalų etikos kodekso.

Dėl 2015-02-18 Prezidiumo posėdžio Nr. 4

2015-02-11
Kviečiame susipažinti su 2015 m. vasario 18 d. Lietuvos auditorių rūmų Prezidiumo posėdžio Nr. 4 darbotvarke.

Dėl audito programinės įrangos E-dok pristatymo 2015 m. vasario 17 d.

2015-02-09
Kaip informavome anksčiau, 2015 m. vasario 17 d. 10 val. Lietuvos auditorių rūmuose vyks Estijos auditorių rūmų sukurtos audito programinės įrangos E-dok pristatymas. Pristatymas vyks anglų kalba, esant poreikiui, bus verčiama į lietuvių kalbą.
 
Kviečiame registruotis į pristatymą el. paštu toma.skiriute@lar.lt arba telefonu (8~5) 203 2872 (registruotis prašome iki 2015 m. vasario 10 d. (antradienio).

Dėl auditoriaus išvados pasirašymo el. parašu

2015-02-06
Primename, kad nuo 2012 m. sausio 1 d. auditoriaus išvados, teikiamos Juridinių asmenų registrui, turi būti pasirašytos kvalifikuotu sertifikatu patvirtintu elektroniniu parašu. Išsamiau apie auditoriaus išvados pasirašymą elektroniu parašu galite skaityti Audito komiteto pranešime Dėl auditoriaus išvados ir auditoriaus ataskaitos pasirašymo elektroniniu parašu ir Techninėje instrukcijoje.
 
Siekiant išvengti vartotojų klaidinimo, rekomenduojame pasirašius popierinį auditoriaus išvados egzempliorių iš karto suformuoti ir elektroninę rinkmeną ir ją pasirašyti. Tokiu būdu tiek auditoriaus išvados data, tiek elektroninio auditoriaus parašo data bus tokios pačios. Tačiau, jeigu dėl techninių kliūčių ar kitų aplinkybių elektroninis parašas rinkmenoje uždedamas vėliau, auditoriaus išvados data laikoma ta, kuri nurodyta auditoriaus išvados tekste. 

Dėl LAR strateginio 2016-2018 m. veiklos plano kūrimo darbo grupės

2015-02-03
Informuojame, kad artimiausiu metu bus rengiamas LAR strateginis 2016-2018 m. veiklos planas, kuris bus tvirtinamas 2015 m. gruodžio mėnesį visuotiniame LAR narių susirinkime.
 
Siekdamas, kad formuojant artimiausių metų LAR strategiją dalyvautų kuo daugiau LAR narių, LAR prezidiumas kviečia auditorius dalyvauti LAR strateginio 2016-2018 m. veiklos plano kūrimo darbo grupės veikloje. Ankstesnių metų LAR strateginius veiklos planus galite rasti čia.
 
Norinčius dalyvauti minėtos darbo grupės veikloje, prašome teikti prašymus (laisva prašymo forma) el. paštu lar@lar.lt iki 2015 m. vasario 13 d. 

Dėl dalyvavimo Apskaitos ir mokesčių komiteto veikloje

2015-02-03
Kviečiame prisijungti prie LAR apskaitos ir mokesčių komiteto ir taip prisidėti prie apskaitos ir mokesčių teisinio reglamentavimo tobulinimo.
 
Apskaitos ir mokesčių komiteto tikslai:
 • teikti pasiūlymus dėl apskaitos ir mokesčių teisinio reglamentavimo;
 • bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis siekiant teisės aktų ir jų įgyvendinimo aiškumo;
 • šviesti visuomenę aiškinant apskaitos ir mokesčių teisinį reglamentavimą;
 • skatinti auditorių ir audito įmonių iniciatyvumą, tobulinant apskaitos ir mokesčių sistemą, svarstant teisės aktų pakeitimus ir papildymus.
Šiuo metu Apskaitos ir mokesčių komitetui vadovauja komiteto pirmininkė Justė Tušaitė, komitetą sudaro 8 nariai. Kviečiame teikti kandidatūras užimti 1 laisvą Apskaitos ir mokesčių komiteto nario vietą.
 
Savo prašymus (laisva prašymo forma) dalyvauti Apskaitos ir mokesčių komiteto veikloje prašome teikti el. paštu lar@lar.lt. Daugiau apie komiteto veiklą čia.

Dėl audito programinės įrangos E-dok pristatymo 2015 m. vasario 17 d.

2015-02-02
2015 m. vasario 17 d. 10 val. Lietuvos auditorių rūmuose vyks Estijos auditorių rūmų sukurtos audito programinės įrangos E-dok pristatymas. Pristatymas vyks anglų kalba, esant poreikiui, bus verčiama į lietuvių kalbą.
 
Kaip pristato programos kūrėjai, E-dok – tai naujas dokumentų ir projektų valdymo įrankis, sukurtas auditorių auditoriams. Programoje E‑dok kūrėjai nesiūlo naujos audito atlikimo metodologijos, tačiau programa sukurta taip, kad padėtų auditoriui, atliekančiam auditą, eiti tarptautinių audito standartų (toliau – TAS) (ir kitų atitinkamų standartų) sukurtu metodologiniu keliu, laikantis TAS išdėstytų reikalavimų. Nepaisant to, E-dok leidžia pačiam auditoriui nustatyti konkretų požiūrį į audito atlikimą. Programos funkcionalumas leidžia patyrusiam vartotojui ne tik vykdyti auditą pagal galiojančius reikalavimus, bet ir sutaupyti laiko, naudojant parengtus dokumentų šablonus ir informaciją iš ankstesnių auditų. E-dok gali būti naudojama tiek online rėžimu (nereikia įdiegti į kompiuterį), tiek kompiuteryje, taip pat galima lengvai sinchronizuoti abu būdus.
 
E-dok šiuo metu galima estų, anglų ir rusų kalbomis. Esant dideliam susidomėjimui ir poreikiui, galėtų būti verčiama ir į lietuvių kalbą. 
 
Susidomėjusius kviečiame registruotis į pristatymą el. paštu toma.skiriute@lar.lt arba telefonu (8~5) 203 2872.

Dėl ne LAR organizuotų kvalifikacijos kėlimo kursų įskaitymo

2015-01-29
Primename, kad prašymus dėl 2014 m. išklausytų ne LAR organizuotų auditorių kursų ir jiems lygiaverčių kursų bei veiklos, iš dalies prilyginamos auditorių kursams, įskaitymo galite teikti iki 2015 m. vasario 1 d.

Auditorius, 2014 m. kėlęs kvalifikaciją ne LAR organizuotuose auditorių ar jiems lygiaverčiuose kursuose, turi pateikti prašymą (2 priedas) (Temos kodą pasirinkti iš 1 priedo). Kartu su prašymu turi būti pateikiamos dokumentų, patvirtinančių auditorių kursų ar jiems lygiaverčių kursų išklausymą kopijos (t. y. kursų pažymėjimas. Jeigu kursų organizatoriai neišduoda pažymėjimų, patvirtinančių apie šių kursų išklausymą, auditorius turi pateikti kursų organizatorių laisvos formos raštą, kuriame nurodyta informacija, reikalinga auditorių kursų užskaitymui), auditorių kursų ar jiems lygiaverčių kursų programos (aprašymai, kursų medžiaga ar pan.), informacija apie mokymų organizatorius, lektorių ir jų kvalifikaciją (lektorius turi atitikti 4 priede nurodytus kvalifikacinius reikalavimus).

Auditorius 2014 m. kėlęs kvalifikaciją, vykdydamas auditorių kursams iš dalies prilygintą veiklą (išskyrus dėstymą LAR organizuojamuose kvalifikacijos kėlimo kursuose, mokymuose, seminaruose ir dalyvavimą LAR kolegialių organų veikloje), teituri pateikti prašymą (3 priedas). Kartu su prašymu turi būti pateikiami dokumentai, patvirtinantys šios veiklos vykdymą:    
 • publikacijos – straipsniai elektroniniu „Word“ formatu, įrašyti į kompaktinį diską, leidiniai, kuriuose jie buvo išspausdinti (leidiniai gali būti nepateikiami, jeigu jie paskelbti Lietuvos profesinėje spaudoje), parašytų knygų ar brošiūrų 1 egzempliorius;    
 • pranešimų rengimas ir skaitymas LAR organizuojamuose konferencijose ar kituose LAR viešuose renginiuose, mokslinėse konferencijose ar kituose viešuose renginiuose  – įrodymai apie pranešimo skaitymą (konferencijos darbotvarkę, pranešimą ir kt.);
 • dėstymas ne LAR organizuojamuose auditorių kursuose, suaugusiųjų mokymuose aukštosiose universitetinėse mokymo įstaigose, mokymuose ar seminaruose - įrodymai apie dėstymą (programą, sandus ir kt.).
Prašymus prašome teikti Lietuvos auditorių rūmams el. paštu inga.norkeviciene@lar.lt arba faksu (8~5) 203 2870.

Kviečiame dalyvauti 2015 m. Užduočių rengimo komisijos darbe

2015-01-29
Dirbdami Užduočių rengimo komisijoje, auditoriai atlieka svarbų vaidmenį organizuojant kvalifikacinius auditorių egzaminus, t.y. atrenka ir pakoreguoja paruoštas minėtų egzaminų užduotis ir teikia jas tvirtinti Egzaminų komisijai. Užduočių rengimo komisijos nariai turi galimybę atnaujinti savo žinias informacinių technologijų ir kompiuterinių sistemų, verslo, bendrosios ir finansų ekonomikos, matematikos ir statistikos, įmonių finansų valdymo pagrindinių principų, teisės, mokesčių, apskaitos ir audito srityse.

Užduočių rengimo komisijos narių darbas vyksta LAR patalpose, komisijos nariams sudaromos reikiamos sąlygos darbui, pagal sutartis darbas yra apmokamas.

Auditorių, pageidaujančių dalyvauti 2015 m. Užduočių rengimo komisijos darbe, prašome iki 2015 m. vasario 9 d., 12 val. teikti prašymus Lietuvos auditorių rūmams, el. paštu inga.norkeviciene@lar.lt arba faksu (8~5) 203 2870.

Iš anksto dėkojame už Jūsų būsimą indėlį gerinant kvalifikacinių atestuoto auditoriaus egzaminų kokybę.

Dėl "Descartes" audito programinės įrangos

2015-01-16
Informuojame, kad, atsižvelgiant į tai, jog nepavyko surinkti pakankamo vartotojų skaičiaus, kad Norvegijos auditorių instituto sukurta audito programinė įranga „Descartes“ būtų pritaikyta Lietuvos įstatyminei bazei bei dėl didelių minėtos programos įgyvendinimo kaštų, „Descartes“ nebus verčiama į lietuvių kalba ir nebus LAR platinama Lietuvos auditoriams.
 
Tačiau „Descartes“ yra parengta ir naudojimui online rėžimu, dėl ko ji pradėta platinti ir nereikalaujant minimalaus licencijų skaičiaus šalyje bei neatliekant jos vertimo į valstybinę kalbą.
 
Besidominties „Descartes“ siūlome kreiptis į Norvegijos auditorių atstovę Ellen Graham el. paštu ellen.graham@revisorforeningen.no. Išsamesnė informacija apie “Descartes” interneto svetainėje http://www.descartesaudit.com/

Informacija apie mažos vertės pirkimus

2015-01-16
Vadovaudamiesi LR Viešųjų pirkimų įstatymo 7 str. 3 dalimi skelbiame informaciją apie LAR vykdytus mažos vertės pirkimus 2014 m. IV ketvirtį.
 • 1 
 
Copyright © 2009 LIETUVOS AUDITORIŲ RŪMAI.
Visos teisės saugomos.